Projektet
  Publikimet
   

Punimet kreative të përfituesëve

    Ndihmë

 

 
Bëhu donator
 

Kliko këtu për të donuar

 

Member Area:
Username:


Password:

 

.
 

 

Donatorėt, tė cilėt aktualisht mbėshtesin Qendrėn MVPT janė:

 

Ambasada Norvegjeze nė Kosovė   

http://www.norway-kosovo.no

 

Republika e Kosovės

Ministria e Punės dhe Mirėqenies Sociale

Ministria e Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė

http://www.rks-gov.net

Ambasada Amerikane nė Kosovė

http://www.pristina.usembassy.gov

 

  Donatorët, të cilët e kanë mbështetur më përpara Qendrën MVPT janë:

 

 
Ambasada Holandeze në Kosovë

http://www.kosovo.nlembassy.org

 

 
Ambasada Amerikane në Kosovë

http://www.pristina.usembassy.gov

 

 

 

Ambasada Finlandeze nė Kosovė

http:// www.finlandkosovo.org

 
Republika e Kosovės

Ministria e Punės dhe Mirėqenies Sociale

http://www.rks-gov.net

Zyra Ndėrlidhėse e Komisionit Europian nė Kosovė

http://www.delprn.ec.europa.eu
Fonadacioni King Baudouin

http://www.kbs-frb.be

Deutsche Gesellshaft fur Internationale Zusammenarbeit - GIZ in Kosovo

http://www.giz.de


Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë

http://www.osce.org

Terre Des Hommes

http://www.tdh.ch

United Methodist Commite On Relief

http://www.umcor.org

Ambasada Britaneze në Kosovë

http://ukinkosovo.fco.gov.uk/en/

Organizata Ndërkombëtare për Migrim

http://www.iomkosovo.org

International Research & Exchanges Board

http://www.irex.org

 

Organizata Ndërkombëtare e Punës

http://www.ilo.org

 

 

Agjencioni Suedez për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar

http://www.sida.se

UNICEF

http://www.unicef.org
Catholic Relief Services

http://www.crs.org

Geneva Global


http://www.genevaglobal.com

 
 
 
.
 
Lajmet e Fundit
     
 

MASHT ka vazhduar akreditimin e programit parandalues tė Qendrės MVPT pėr periudhėn Maj 2016 - Prill 2018, pėr ngritjen e kapaciteteve tė mėsimdhėnėsve tė shkollave fillore nė Kosovė nė fushėn e kundėr-trafikimit me njerėz.

Nga Shtatori i vitit 2016, Qendra MVPT implementon fazėn e tretė tė projektit “Ngritja e kapaciteteve tė mėsimdhėnėsve nė Kosovė”, tė mbėshtetur financiarisht nga Ambasada Amerikane nė Kosovė. Projekti tetė (8) mujor implementohet nė kuadėr tė programit parandalues tė Qendrės MVPT, tė akredituar nga Ministria e Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė (MASHT) nė Kosovė. Projekti ka pėr qėllim tė trajnoj dhe ēertifikoj gjithsej njėqind (100) mėsimdhėnės tė ciklit tė lartė tė dhjetė (10) shkollave fillore nė Gjakovė. Mėsimdhėnėsit do tė trajnohen tė jenė tė vėmendshėm dhe t'iu pėrgjigjen nevojave tė nxėnėsve, sidomos atyre qė janė duke u pėrballur me shkelje tė tė drejtave tė fėmijėve, duke pėrfshirė edhe trafikimin e qenieve njerėzore.