Projektet
  Publikimet
   

Punimet kreative të përfituesëve

    Ndihmë

 

 
Bëhu donator
 

Kliko këtu për të donuar

 

Member Area:
Username:


Password:

 

.
 
click on images to enlarge
 
.
   
 
 
.
   
 
 
.
   
 
 
.
   
 
 
.
   
 
 
.
   
 
 
.
   
 
 
.
   
 
 
.
   
 
 
.
   
 
 
.
   
 
 
.
 
 
 

 

 
 
 
.
 
Last News
     
 

MASHT ka vazhduar akreditimin e programit parandalues tė Qendrės MVPT pėr periudhėn Maj 2016 - Prill 2018, pėr ngritjen e kapaciteteve tė mėsimdhėnėsve tė shkollave fillore nė Kosovė nė fushėn e kundėr-trafikimit me njerėz.

Nga Shtatori i vitit 2016, Qendra MVPT implementon fazėn e tretė tė projektit “Ngritja e kapaciteteve tė mėsimdhėnėsve nė Kosovė”, tė mbėshtetur financiarisht nga Ambasada Amerikane nė Kosovė. Projekti tetė (8) mujor implementohet nė kuadėr tė programit parandalues tė Qendrės MVPT, tė akredituar nga Ministria e Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė (MASHT) nė Kosovė. Projekti ka pėr qėllim tė trajnoj dhe ēertifikoj gjithsej njėqind (100) mėsimdhėnės tė ciklit tė lartė tė dhjetė (10) shkollave fillore nė Gjakovė. Mėsimdhėnėsit do tė trajnohen tė jenė tė vėmendshėm dhe t'iu pėrgjigjen nevojave tė nxėnėsve, sidomos atyre qė janė duke u pėrballur me shkelje tė tė drejtave tė fėmijėve, duke pėrfshirė edhe trafikimin e qenieve njerėzore.

 

 
 
 
     
The design and development of this Website is financed by Embassy of Finland in Kosovo
© PVPT - 2009. All rights reserved